Półfinał AMP w piłce siatkowej kobiet. Relacja i zdjęcia

W dniach od 7 do 9 kwietnia odbył się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet. W naszej strefie turniej zorganizował Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na swojej nowej hali sportowej. Waleczna postawa w Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw dała również naszym siatkarkom awans do tego półfinału. Dzięki temu nasze dziewczyny miały okazję rywalizować z najlepszymi szkołami wyższymi z województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Poziom zawodów okazał się bardzo wysoki, a w niektórych drużynach można było zobaczyć siatkarki grające na co dzień w zespołach Młodej OrlenLigi. Nasze siatkarki pokazały, że potrafią walczyć z najlepszymi, choć nie wszystkie końcowe wyniki mogą uznać za satysfakcjonujące. W tym roku naszą żeńską drużynę poprowadził trener mgr Marek Roszak, który od wielu lat jest bardzo mocno zaangażowany w prowadzenie sekcji siatkówki mężczyzn na naszej uczelni. Podczas zawodów na trybunach pojawili się również nasi siatkarze, którzy w imponujący sposób dopingowali swoje koleżanki.

W zmaganiach grupowych nasze siatkarki uległy w stosunku 0:2 dwóm mocnym drużynom: Uniwersytetowi Adama Mickiewicza z Poznania oraz Uniwersytetowi Gdańskiemu. Udało się natomiast pokonać po tie-breaku (2:1) Gdański Uniwersytet Medyczny. Dzięki temu nasze siatkarki wyszły z grupy na trzecim miejscu. W rozgrywkach pucharowych niestety nie udało się wygrać już żadnego meczu. Niemniej praktycznie wszystkie mecze były bardzo zacięte, a walka toczyła się do końca (tie-break z Politechniką Poznańską przegrany na przewagi zadecydował o tym, że to niestety nasze przeciwniczki pojadą na rozgrywki finałowe AMP). W strefie pucharowej nasze siatkarki uległy kolejno Politechnice Poznańskiej (1:2), Collegium Medicum z Bydgoszczy (0:2) oraz Akademii Wychowania Fizycznego z Poznania (1:2).

Ostatecznie nasze siatkarki zajęły ósme miejsce turnieju półfinałowego Akademickich Mistrzostw Polski. Bardzo im gratulujemy prawdziwie walecznej postawy oraz liczymy, że nasz młody skład w kolejnych sezonach z odrobiną szczęścia powalczy o jeszcze wyższe lokaty!

Skład reprezentacji AZS UTP Bydgoszcz: mgr Marek Roszak (trener), Wiktoria Ceglarska, Julia Dąbek, Justyna Feret, Ismena Granis, Aleksandra Jabłońska, Malwina Janasz, Magdalena Lewandowska, Monika Piłat, Emilia Pokora, Aleksandra Tońska, Katarzyna Wojtak.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z zawodów zaczerpnięte z oficjalnego facebook’owego fanpage’a toruńskiego półfinału AMP. Ponadto dorzucamy LINK do nagrania naszych kibicujących siatkarzy!