AMPy w ergometrze wioślarskim. Relacja i zdjęcia

W dniach od 31 marca do 1 kwietnia odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy reprezentowało 10 zawodników w tym cztery kobiety i sześciu mężczyzn. W gronie naszych reprezentantów znaleźli się kadrowicze reprezentacji Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w wioślarstwie, które odbyły się w zeszłym roku. Są to Anna Chmara i Jakub Jankowski. Jakub zdobył ponadto brązowy medal w ósemce podczas zeszłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata.

Najlepiej na dystansie 1000 metrów zaprezentowała się Anna Chmara, która w wadze lekkiej zdobyła 5 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz srebrny medal w typie uczelni społoczno-przyrodniczych. Nasze panie zakończyły zmagania na 5 miejscu, a panowie na 8 miejscu w klasyfikacji wszystkich uczelni.