Nasze siatkarki wicemistrzyniami województwa na plaży! Relacja i zdjęcia

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w siatkówce plażowej kobiet zostały zorganizowane przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Turniej odbył się w Fordonie na ulicy Jarużyńskiej. Pogoda od samego początku nie dopisywała, ale mimo to zawodniczki dzielnie walczyły o najwyższe miejsca oraz awans do następnego etapu – półfinału Akademickich Mistrzostw Polski. Mimo ciężkich warunków naszym reprezentantkom (Magdzie Lewandowskiej i Wiktorii Ceglarskiej) udało się ostatecznie dojść do finału.

Turniej rozpoczął się bardzo dobrze. Nasze dziewczyny przeszły od razu do drugiej rundy, dzięki tak zwanemu wolnemu losowi. Jak widać nasza Pani kapitan miała tego dnia szczęśliwą rękę podczas losowania. W swoim pierwszym meczu na piasku Magda i Wiktoria natrafiły na zawodniczki z Collegium Medicum, które udało się pokonać 2:0. Niestety już w kolejnym starciu dziewczyny uległy Poli Nowakowskiej i Paulinie Bałdydze z WSG (0:2), które na co dzień reprezentują Pałac Bydgoszcz w rozgrywkach Orlen Ligi. Na szczęście spotkanie ćwierćfinałowe potoczyło się już po myśli naszych reprezentantek. Po zaciętej walce zwyciężyły z drugą parą WSG w stosunku 2:1. Kolejny mecz (półfinał) okazał się najtrudniejszą przeprawą ze wszystkich wygranych spotkań, choć Magda i Wiktoria zwyciężyły go 2:0. W drugim secie poderwały się do walki dopiero przy stanie 8:14 ostatecznie wygrywając go 17:15! Zwycięstwo to dało naszym dziewczynom awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, co jest naprawdę świetnym rezultatem. Niestety po wszystkich ciężkich bojach zabrakło nieco energii na stracie finałowe, w którym ponownie przegrały z Polą Nowakowską i Pauliną Bałdygą (0:2).

W tym dniu największym przeciwnikiem była pogoda, ale mimo to zawodom towarzyszyła pozytywna atmosfera. Kibiców nie brakowało (najliczniejszą ekipę stanowili siatkarze UTP dopingujący swoje koleżanki), a co najważniejsze obyło się bez większych kontuzji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed