AMPy w jeździectwie! Relacja i zdjęcia

W dniach 25-28 maja 2017 roku w Radzionkowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w jeździectwie. Na starcie stanęło około 250 zawodników z 35 uczelni z całej Polski. Nasza ekipa zajęła 10 miejsce w klasyfikacji drużynowej, natomiast w klasyfikacji uczelni społeczno-przyrodniczych miejsce czwarte.

Indywidualnie najlepszą zawodniczką naszego Uniwersytetu okazała się Agata Gietka z Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt, która zdobyła:

• 2 miejsce w Polsce w kombinacji skoki i ujeżdżanie,
  • 2 miejsce w typie uczelni społeczno-przyrodniczych w konkurencji ujeżdżanie profi,
  • 3 miejsce w typie uczelni społeczno-przyrodniczych w konkurencji skoki profi.

Naszą uczelnię reprezentowały ponadto: Karolina Rasiewicz (WHiBZ), Magdalena Lipska (WHiBZ), Anna Janka (WIM). Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.