AMP 2018 – Siatkówka Plażowa M i K

W złocie i srebrze.

Piękny występ czerwcowego słonecznego weekendu zanotowali nasze siatkarki i siatkarze plażowi w Gdyni na pięknej plaży miejskiej na Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Do finałów dotarło 31 par damskich oraz 30 męskich. Awans do Gdyni zapewnili sobie w dwóch etapach eliminacji-wojewódzkich i 4 stref (półfinałów). Dwa tygodnie wcześnie półfinały strefy A odbyły się w upalnym Szczecinie. W Gdyni udział wzięli przedstawiciele z aż 39 uczelni z całego kraju. Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy panie w składzie Magdalena Lewandowska studentka kierunku Wzornictwa i Wiktoria Ceglarska studiująca Architekturę na Wydziale Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska w typach uczelni zdobyły złoty medal a panowie Błażej Płomiński i Łukasz Olejniczak srebro. Trenerem siatkarek jest mgr Małgorzata Targowska a siatkarzy mgr Marek Roszak.

Szczegółowe wyniki klasyfikacji generalnej można zobaczyć na Facebooku na profilu AMP w Siatkówce Plażowej-Finał lub na stronie http://www.ampy.pl/dyscypliny/siatkowka-plazowa