AMP 2018 – lekkoatletyka

W dniach 25.05 – 27.05.2018 r odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Tym razem gospodarzem mistrzostw był Klub Środowiskowy Województwa Lubelskiego. W zawodach wzięło  udział blisko 1600 studentów sportowców z całego kraju. Męska reprezentacja KU AZS UTP zajęła pierwsze miejsce i zdobyła złoty medal w klasyfikacji drużynowej, w typie Uczelni Społeczno – Przyrodniczych w składzie:

1. Jan Błaszczyk WiM
  2. Maciej Bryl WTiE
  3. Mikołaj Gwizdała WZ
  4. Tomasz Kozłowski WBAiIŚ
  5. Szymon Krakowiak WHiBZ
  6. Marcin Kuchczyński WTiE
  7. Jakub Kuziemski WTiE
  8. Karol Lis WBAiIŚ
  9. Adrian Muszyński WiM
  10. Mateusz Nowakowski WRiB  (doktorant)
  11. Patryk Sieradzki WBAiIŚ
  12. Błażej Słomiński WRiB
  13. Michał Stodolny WTiE
  14. Amadeusz Szatkowski WBAiIŚ
  15. Patrycja Szpankiewicz WRiB
  16. Izabela Wilkos WiM (wzornictwo)

Oprócz ogromnego sukcesu drużynowego studenci osiągnęli również świetne wyniki indywidualne:

– I miejsce i złoty medal w biegu na 800 m. w klasyfikacji generalnej – Patryk Sieradzki (I rok WBAiIŚ) Akademicki Mistrz Polski w biegu na 800 m.

– I miejsce i złoty medal w biegu sztafetowym 4x400m. w typie USP, w składzie: Michał Stodolny (II rok WTiE), Szymon Krakowiak (III rok WHiBZ), Błażej       Słomiński (II rok WRiB), Patryk Sieradzki(I rok WBAiIŚ).

– I miejsce i złoty medal w skoku wzwyż w typie USP – Jan Błaszczyk (I rok WiM)

– II miejsce i srebrny medal w trójskoku w typie USP – Mikołaj Gwizdała (III rok WZ)

– III miejsce i brązowy medal w biegu sztafetowym 4x100m. w typie USP, w składzie: Jakub Kuziemski (II rok WTiE), Karol Lis (I rok WBAiIŚ), Michał Stodolny (II rok WTiE), Jan Błaszczyk (I rok WiM).

– III miejsce i brązowy medal w trójskoku w typie USP – Tomasz Kozłowski (I rok II st. WBAiIŚ)

– III miejsce i brązowy medal w biegu na 100m.w typie USP – Jakub Kuziemski (II rok WTiE)

– III miejsce i brązowy medal w biegu na 400m.w typie USP – Patryk Sieradzki (I rok WBAiIŚ)

– III miejsce i brązowy medal w skoku w dal, w typie USP – Mikołaj Gwizdała (III rok WZ)

Wśród Pań najlepiej zaprezentowała się Izabela Wilkos (absolwentka kierunku wzornictwo – WiM)  osiągając w skoku wzwyż brązowy medal w typie USP.

Występ lekkoatletów naszej Uczelni należy traktować w kategorii dużego sukcesu ponieważ wymaga od tych młodych ludzi niezwykłej umiejętności pogodzenia nauki ze sportowymi ambicjami i ogromną sportową pasją.