AMP 2019 – Lekka atletyka

W dniach 23.05 – 26.05.2019 odbyły się Akademicki Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Organizatorem imprezy był Akademicki Związek Sportowy Łódź. Liczba uczestników 1700 oraz 46 sklasyfikowanych  zespołów męskich oraz 51 zespołów kobiecych. Reprezentacja KU AZS UTP zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn w typie USP i 14 miejsce w klasyfikacji generalnej na 46 zespołów męskich.
Skład reprezentacji UTP:
1. Jakub Kuziemski (WTiE)
2. Karol Lis   (WBAiIŚ)
3 .Michał Stodolny  (WTiE)
4. Jan Błaszczyk  (WiM)
5. Tomasz Kozłowski (WBAiIŚ – II ST)
6. Mirosław Budziszewski (WiM)
7. Mikołaj Gwizdała (W.Z)
8. Marcin Kuchczyński (WTiE – NST)
9. Adrian Muszyński (WiM)
10. Mateusz Nowakowski ( Studia doktoranckie)
11. Szymon Betlewski (WTiE)
12. Amadeusz Szatkowski (WBAiIŚ – NST)
13. Błażej Słomiński (WRiB)
14. Bartosz Bazarnik (WTiE)
15. Marek Ciesielski (WiM)
16. Dawid Małacha (WRiB)
17.Miłosz Laskowski (WTiE)
18. Izabela Wilkos  (WTiICH – IIST)
Studenci-sportowcy reprezentujący Uczelnię oprócz sukcesu drużynowego uzyskali również medale indywidualne:
Izabela Wilkos – srebrny medal w rzucie oszczepem 600g. oraz brąz w skoku wzwyż w typie USP;
Jakub Kuziemski, Karol Lis, Michał Stodolny, Jan Błaszczyk – srebrny medal w sztafecie 4x 100m w typie USP;
Jan Błaszczyk – brązowy medal w skoku wzwyż oraz brąz w trójskoku w typie USP;
Mikołaj Gwizdała – srebrny medal w skoku w dal oraz srebrny medal w trójskoku w typie USP;
Mirosław Budziszewski – brązowy medal w klasyfikacji generalnej w skoku o tyczce;
Marek Ciesielski – brązowy medal w rzucie oszczepem 800 g w typie USP;
Trener: Waldemar Zimniak