AMP-Biegi Przełajowe 25-26.03.2022 Lublin

Po blisko 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią , reprezentacja lekkoatletów Politechniki Bydgoskiej wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

W dniach 25-26.03.2022 Lublin  gościł blisko 650 zawodniczek i zawodników z uczelni całej Polski, którzy zmagali się na dystansach: Panie 3 km i 6 km, Panowie 4,5 km i 9 km oraz sztafety-mix 4 x 1,5 km.

Nasza Alma Mater po zmianie brandu na Politechnikę po raz pierwszy w dyscyplinie lekkoatletycznej, stanęła w szranki w jednym z najsilniejszych w Polsce i stojącym na bardzo wysokim poziomie sportowym, typie Uczelni Technicznych.

Na niezwykle wymagającej, trudnej technicznie trasie przełajowej Nad Zalewem Zemborzyckim pod Lublinem, Panie drużynowo w typie UT zajęły wysokie 7 miejsce a Panowie uplasowali się na 11 miejscu.

Skład reprezentacji Politechniki Bydgoskiej:
1. Anna Kloska (WTiICH)
2. Małgorzata Czaplicka(WHiBZ)
3. Weronika Ziemba (WBAiIŚ)
4. Paulina Rybicka (WBAiIŚ)
5. Julia Augustyniak (WHiBZ)
6. Dawid Małacha (WRiB)
7. Szymon Betlewski (WTiE)
8. Rafał Kozłowski ( WiM)
9. Przemysław Obara (WTiE)
10. Paweł Sudoł (WTiICH)
11. Mateusz Szerwiński (WiM)